post-title Nová koalice řeší problém. Co s halami CTP?

Nová koalice řeší problém. Co s halami CTP?

Nová koalice řeší problém. Co s halami CTP?

Nová koalice řeší problém. Co s halami CTP?

Jedna ze stran tvořící novou koalici na hradecké radnici trvá na tom, aby před třemi lety bez stavebního povolení započatá obří stavba skladů na okraji Hradce Králové šla k zemi.

Pokud by s nimi nesouhlasili koaliční partneři, chtějí pro to získat třeba i hlasy opozičních kolegů. Zatímco na řešení nejpalčivějších problémů města se prý koaliční partneři shodli, v otázce černých staveb společnosti CTP doposud dohoda o společném postupu chybí.

Více než tři roky trčí na hradecké výpadovce k Třebechovicím les betonových pylonů zarůstajících travou jako les otazníků. Stejně tak dlouho trvá spor mezi hradeckou radnicí a společností CTP, která tam bez stavebního povolení obří sklady začala budovat a chce je dokončit.

Odpovědět na otázku, co s nimi bude, musí až nová hradecká radnice. Na ní vládne koalice ve složení hnutí ANO, ODS a Změna pro Hradec a Zelení. Shoda mezi koaličními partnery je však zatím pouze na tom, že situaci je třeba rychle vyřešit, nikoli jak z ní ven. „Jsou dvě varianty, a to buď dostavba, nebo odstranění stavby. V žádném případě nechceme, aby na místě dlouho zůstávalo současné betonové torzo,“ uvedl předseda zastupitelského klubu ODS Martin Soukup.

Zatímco právě z ODS zaznívaly dříve hlasy pro dokončení stavby, pokud to bude pro město výhodné, jejich nynější koaliční partneři ze Změny pro Hradec jsou dlouhodobě striktně proti dohodě s developerem a žádají odstranění torza. „Náš postoj rozhodně trvá. Jsme přesvědčeni, že v takovýchto případech by se ustupovat nemělo,“ potvrdil stanovisko Změny pro Hradec a Zelených nový hradecký radní Adam Záruba.

Všechny tři koaliční subjekty potvrdily, že otázka CTP nebyla při jednání o vzniku koalice klíčová a dotkly se jí pouze okrajově. ODS a ANO pak svorně uvedly, že než začnou o tématu detailnější koaliční jednání, musí se se současným stavem věcí v propírané kauze nejprve detailněji seznámit.

„Uvědomujeme si, že to rozhodnutí před námi bude ležet, ale zatím jsme se tomu detailněji nevěnovali,“ uvedl primátor Alexandr Hrabálek. Hnutí ANO jako největší z koaličních partnerů nechává obě varianty otevřené. „Nezapomínáme na to, že se jedná o černou stavbu, na druhou stranu už byla společnost CTP potrestána pokutou. Po rozhodnutí soudu, že nabídka developera městu nebyla úplatkem, vidíme nyní variant řešení více. Musíme vybrat to, které bude výhodnější pro občany,“ řekla Deníku Monika Štayrová. Zatímco Změna pro Hradec a Zelení tedy mají ve svém názoru na další postup v kauze CTP jasno, zbylé dva koaliční subjekty nechávají zatím otevřený prostor pro obě varianty.

Rozhodnou nakonec hlasy opozice?
Jak bude nejmenší koaliční partner postupovat, pokud se ANO s ODS rozhodnou dostavbu hal povolit?

„Podle toho, co jsem zaregistroval, je náš postoj blízký některým zastupitelům z ANO, nemyslím si, že by v jejich klubu měla zpětná legalizace velkou podporu. Když ale bude nejhůř a nebude na tom shoda, mohou rozhodnout i hlasy opozičních zastupitelů,“ uvedl Záruba s tím, že tradiční rozdělení koalice proti opozici nemusí v tomto případě platit. Jde podle něj o natolik závažnou věc, že r rozhodnutí by mělo být na svědomí každého ze zastupitelů.

Zdroj: hradecky.denik.cz

Načítání…