post-title Tesco v Hradci Králové se na osm měsíců zavře

Tesco v Hradci Králové se na osm měsíců zavře

Tesco v Hradci Králové se na osm měsíců zavře

Tesco v Hradci Králové se na osm měsíců zavře

Obchodní dům Tesco v centru Hradce Králové, který každodenně navštíví tisíce lidí, příští rok projde rozsáhlou rekonstrukcí. Pro zákazníky tak zůstane nejméně na osm měsíců uzavřen.

„Rekonstrukce začne prvního března, znovu otevřít bychom chtěli prvního listopadu,“ řekl Deníku majitel objektu i vedlejšího OC Atrium Martin Nový.

Po dokončení opravy se podoba obchodního centra značně promění. Nejvýraznější změnou bude zmenšení plochy, kterou v současné době zaujímá supermarket Tesco. Z prvního poschodí, kde nyní prodává mimo jiné oděvy, domácí potřeby či elektroniku, se Tesco podle Martina Nového pravděpodobně úplně stáhne a nahradí ho jiní prodejci, jeho prodejna potravin v přízemí se zřejmě zmenší.

„Všechno je však teprve v jednání. My jsme jim nabízeli i prostory v prvním patře, protože o spolupráci s takovou zavedenou firmou máme zájem, ale Tesco zatím počítá jen s potravinami v přízemí,“ uvedl Martin Nový.

Vyjádření vedení Tesco Czech se Deníku zatím nepodařilo získat.

Většina dalších obchodů, které nyní mají v objektu pronajatou prodejní plochu však podle Martina Nového chce v nájmu zůstat i po rekonstrukci.

S dalšími prodejci se jedná, mezi oslovenými jsou prý i známé značky, jednání jsou však teprve na začátku.

Objekt projde i dalšími změnami. Ze skladů ve druhém patře po přestavbě vzniknou nové prodejní plochy a kanceláře, k nimž povedou nové eskalátory. Prostor pro menší kanceláře bude také ve třetím patře.

„Z nynějšího OD Tesco a vedlejšího Atria, které jsou sice částečně propojené, ale mají vlastní vstupy, se po rekonstrukci stane jedno velké obchodní centrum,“ uvedl Martin Nový.

Na projektu rekonstrukce se v současné době stále pracuje, oprava obchodního domu by měla stát asi 200 milionů korun. „Budeme rádi, když to nebude víc,“ podotkl Martin Nový.

Obchodní dům, který vznikl podle návrhu architekta Jiřího Kučery v roce 1981, nesl asi jedenáct let název Prior. V roce 1992 koupila Prior americká společnost K-Mart a v roce 1998 se stala jeho majitelem britská firma Tesco Stores ČR.

Tesco se však v poslední době začalo nemovitostí zbavovat a loni objekt prodala. Prostřednictvím dceřiné firmy jej tehdy koupila společnost Amádeus Real.

Zdroj: hradecky.denik.cz

Načítání…