post-title Útulek pro opuštěná zvířata přebírá od února společnost Městské lesy Hradec Králové

Útulek pro opuštěná zvířata přebírá od února společnost Městské lesy Hradec Králové

Útulek pro opuštěná zvířata přebírá od února společnost Městské lesy Hradec Králové

Útulek pro opuštěná zvířata přebírá od února společnost Městské lesy Hradec Králové

S prvním únorovým dnem převzala městem vlastněná společnost Městské lesy Hradec Králové útulek pro opuštěná zvířata v ulici Hradečnice. Městské lesy hodlají vytvořit útulku novou image a jeho prostory otevřít také veřejnosti. Do budoucna je zde v plánu i canisterapie či výcvik psů pro veřejnost.

Útulek pro opuštěná zvířata doposud provozovala společnost Technické služby Hradec Králové. Město poté hledalo nového provozovatele mezi externími subjekty. Vypsané výběrové řízení ale bylo pro nesplnění podmínek nakonec zrušeno. O provozování útulku projevila zájem společnost Městské lesy Hradec Králové, která přišla s novou koncepcí.

„V prvé řadě je pro nás důležité, aby byla zajištěna kvalitní péče jak pro psy, tak i pro kočky. Provoz zařízení chceme pojmout jako azyl pro zvířátka, tudíž počítáme s tím, že jej přejmenujeme. Další výraznou změnou, kterou plánujeme, je provoz za přítomnosti veřejnosti. Chtěli bychom pravidelně pořádat dny otevřených dveří, aby sem mohli návštěvníci zavítat a seznámit se s provozem i péčí. V plánu je i spolupráce s odborníky na problematická zvířata, aby snáze našla nový domov. Odborníci by mohli v rámci dnů otevřených dveří vést i krátké přednášky. Jednáme také s dobrovolnickými skupinami o možné spolupráci, v plánu je program na venčení psů. Rádi bychom také veřejnost seznámili s problematikou canisterapie a nabídli možnost školám či školkám exkurzí. Je tu i vize, že by tu mohly být prováděny výcviky psů pro veřejnost,“ popisuje ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové Milan Zerzán. Součástí nového zařízení by měl i nadále zůstat psí hotel.

Zdroj: hradeckralove.org

Načítání…