post-title V Hradci Králové se otevřela jedna z největších dobíjecích stanic pro elektroauta

V Hradci Králové se otevřela jedna z největších dobíjecích stanic pro elektroauta

V Hradci Králové se otevřela jedna z největších dobíjecích stanic pro elektroauta

V Hradci Králové se otevřela jedna z největších dobíjecích stanic pro elektroauta

V Hradci Králové funguje od pátku jeden z největších veřejných dobíjecích přístavů pro elektromobily v zemi a největší ve východních Čechách. Baterie e-aut mohou řidiči plnit „šťávou“ z dvanácti stojanů.

Dobíjecí stanice se nachází u tzv. velkého Tesca v komerční zóně královéhradeckého Retail Parku.
Vlastníci elektromobilů dostali o víkendu šanci si vůz během nákupů pomocí 50kilowattové nabíječky za necelou hodinu nabít. Aktuálně po třinácti korunách za kilowatthodinu, což při nabití baterie z nuly do plna vyjde na necelých osm set korun. Jedna kWh stačí za normálních podmínek moderním elektromotorům aut na pět kilometrů jízdy.

„V Hradci Králové nabízíme pomalé, střední a nejdražší rychlé nabíjení. Ceny elektřiny v nabíjecích stanicích se budou odvíjet od vývoje cen energií,“ doplnil Chmelík.

Společnost ČEZ plánuje spolu s Retail Parkem a McDonaldem, jenž má provozovnu v těsném sousedství královéhradecké nabíjecí stanice, vyměnit na přelomu letošního roku část stojanů za 150kilowattové porty ultrarychlého nabíjení s dobou nabíjení půl hodiny a později za 300kilowattové s pouhou patnáctiminutovou prodlevou nutnou na plné nabití.

„Blíží se doba, kdy v nákupních zónách bude parkovat několikanásobně víc elektroaut než doposud. Díky nové dobíjecí stanici jsme na to v Hradci Králové připraveni. Pozice Retail Parku u dálnice D 35 umožní uspokojit i projíždějící řidiče,“ míní jednatel Retail Parku Jaroslav Opat.

Zdroj: novinky.cz, cez.cz

Načítání…