post-title Nádraží Hradec Králové projde modernizací za 2,5 miliardy

Nádraží Hradec Králové projde modernizací za 2,5 miliardy

Nádraží Hradec Králové projde modernizací za 2,5 miliardy

Nádraží Hradec Králové projde modernizací za 2,5 miliardy

Přestavba hradeckého nádraží má být první etapou zdvoukolejnění úseku z Opatovic nad Labem do Hradce Králové.

„Je navržena kompletní rekonstrukce technologických zařízení. Bude vybudováno nové ostrovní nástupiště číslo 4, rekonstruováno stávající nástupiště 1a a upraveno vnější nástupiště číslo 1. Stávající ostrovní nástupiště 2 a 3 budou upravena včetně zastřešení podle nového směrového vedení kolejí,“ vyjmenovala změny mluvčí Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) Nela Friebová.

Pokud jde o samotnou výpravní budovu, stavební úpravy se dotknou jen interiéru severozápadní části. Vnější vzhled fasády budovy se v podstatě nezmění, pouze ve dvoře přibude výtah.
Odpor ekologů i místních

SŽDC předpokládá, že stavba začne v lednu 2022, hotovo by mělo být v červnu 2024. Celková investice dosáhne zhruba 2,5 miliardy korun. Úpravy královéhradeckého nádraží souvisejí s plány na dokončení zdvoukolejnění tratě mezi Pardubicemi a Hradcem.

Druhá kolej chybí v úsecích Pardubice – Stéblová a Opatovice nad Labem – Hradec Králové. Stavět by se mělo v první polovině 20. let, SŽDC musí nicméně překonat odpor ekologů i některých místních obyvatel.

Zdroj: hradecky.denik.cz

Načítání…