post-title Radnice chystá opravy ulic na Novém Hradci

Radnice chystá opravy ulic na Novém Hradci

Radnice chystá opravy ulic na Novém Hradci

Radnice chystá opravy ulic na Novém Hradci

Opravy hned dvou ulic na Novém Hradci plánuje v příštím roce hradecký magistrát. Zhruba 10 milionů korun by měly stát opravy Husovy ulice, které by mohly začít nejdříve na podzim 2020.

Rada města tento týden schválila zadávací dokumentaci a podmínky veřejné soutěže na projektanta. „Oprava Husovy ulice je dlouhodobým požadavkem komise místní samosprávy. Největším problémem v místě je pohyb chodců na vozovce, v některých úsecích komunikace totiž chodníky chybí, což je vzhledem k intenzitě provozu velmi nebezpečné,“ řekl náměstek primátora Jiří Bláha. Podél fotbalového hřiště by mělo vyrůst nové oplocení, silnice bude mít nové odvodnění i veřejné osvětlení. Obnovy prořezem a částečně novou výsadbou se dočká i lipová alej, která ulici nad svahem Rozárka lemuje. „Součástí bude i studie, která navrhne řešení parkování autobusů u planetária a prověří umístění zastávek MHD. O jejich případném vybudování se ale rozhodne až později,“ dodal Bláha.

Ještě před opravami Husovy ulice by se mělo začít se stavebními pracemi v ulici Zámeček, u které město odhaduje cenu až na 12 milionů. „Ta je v tuto chvíli průjezdná kyvadlově z důvodu nestability přilehlého svahu, který je potřeba nejprve zpevnit a zajistit proti jeho případnému pohybu, pak se teprve opraví silnice. Zároveň projektanti prověří možnost vybudování chodníku podél silnice aspoň tam, kde to její úzký profil umožní,“ vysvětlil Bláha.

Zdroj: hradecky.denik.cz

Načítání…