post-title Železniční nadjezd v Koutníkově ulici je ve velmi špatném stavu

Železniční nadjezd v Koutníkově ulici je ve velmi špatném stavu

Železniční nadjezd v Koutníkově ulici je ve velmi špatném stavu

Železniční nadjezd v Koutníkově ulici je ve velmi špatném stavu

Most u Terminálu hromadné dopravy v Hradci Králové je podle posudku Ředitelství silnic a dálnic ve velmi špatném stavu. V nejbližších týdnech tak bude muset být doprava na frekventovaném mostě omezena. A to na velmi dlouhou dobu. Ve směru do města zůstane zachován jen jeden jízdní pruh.

Podle Miloše Macháčka z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ještě není termín začátku omezení vydaný. Rozhodně s tím ale nebude ŘSD otálet. Nejdéle do konce listopadu by mělo být nové dopravní omezení v platnosti. „Na mostě jsme prováděli podrobnou diagnostiku pomocí opakovaných zatěžkávacích zkoušek. Zjistili jsme, že stav mostu se postupně zhoršuje. Most má skryté statické závady, které nejsou na první pohled zřejmé. V sedmibodové stupnici hodnocení stavu mostů byl ohodnocen číslem šest. To znamená velmi špatný stav. Na základě toho vyšla nějaká zatížitelnost, která při stávajícím provozu ve třech jízdních pruzích byla naprosto neúnosná. Ve spolupráci s projektanty jsme proto přehodnotili systém rozmístění jízdních pruhů po mostě,“ řekl Deníku Macháček. Nadjezd nad železniční tratí v Koutníkově ulici má v současné době celkem tři pruhy. Jeden ve směru z Hradce Králové a dva při příjezdu do města. ŘSD se tak rozhodlo pruhy omezit na dva. Zachován zůstane v každém směru jeden.

Už teď je jasné, že omezení, které může ve špičce způsobovat kolony při příjezdu do města, bude trvat velmi dlouho. Ve veřejné vyhlášce, kterou kvůli tomu vydal krajský úřad, je platnost úpravy označena jako trvalá. ŘSD sice už zpracovalo studii proveditelnosti rekonstrukce nadjezdu, ovšem dlouhý proces je teprve na začátku. Vzhledem k důležitosti nadjezdu pro silniční dopravu ve městě přichází v úvahu pouze postupná rekonstrukce. Pokud by nadjezd nefungoval nějaký čas vůbec, doprava ve městě by zřejmě zkolabovala. „V současné době se pracuje na projektovém úkolu a následně přijde na řadu dokumentace pro územní řízení, stavební povolení, výběr zhotovitele a pak můžeme začít stavět,“ uvedl Macháček. Omezení tak může trvat i několik let.

Zdroj: hradecky.denik.cz

Obr. z Google maps

Načítání…