post-title Začne stavba cyklostezky z Piletic a Ruseka

Začne stavba cyklostezky z Piletic a Ruseka

Začne stavba cyklostezky z Piletic a Ruseka

Začne stavba cyklostezky z Piletic a Ruseka

Obyvatelé Piletic budou moci už na podzim vyrazit na část nové cyklostezky, která Piletice a Rusek v budoucnu propojí s městem.

Dosud se cyklisté do Hradce Králové dostávali po silnici třetí třídy vedoucí z Jaroměře a ze Smiřic. „Celá řada obyvatel těchto městských částí jezdí denně do práce nebo do školy na kole, což je při dnešní intenzitě provozu nebezpečné i na těchto silnicích,“ řekl náměstek primátora odpovědný za investice a rozvoj města Jiří Bláha.

Nová cyklostezka by se mohla začít stavět za několik týdnů, město už na ni má stavební povolení. Městská rada v úterý schválila výsledek soutěže na firmu, která postaví první úsek do Piletic, a zároveň vyhlásila výběrové řízení na její druhou část do Ruseka, nyní se čeká na schválení zastupitelstva. Celá stavba by měla stát asi 15 milionů korun bez DPH, město však chce požádat o dotaci z IROP. „Mohla by činit až 90 procent uznatelných nákladů,“ uvedla náměstkyně primátora pro ekonomiku a dotace Monika Štayrová.

Součástí nové cyklostezky bude bude její napojení na okolní chodníky, nástupní plochy zastávek MHD, veřejné osvětlení nebo vjezdy na pozemky. Přes Piletický potok stezka povede po nové lávce.

Zdroj: hradecky.denik.cz

Načítání…