post-title Tendr na lávku u Aldisu opět zrušen. Na realizaci čeká už 15 let!

Tendr na lávku u Aldisu opět zrušen. Na realizaci čeká už 15 let!

Tendr na lávku u Aldisu opět zrušen. Na realizaci čeká už 15 let!

Tendr na lávku u Aldisu opět zrušen. Na realizaci čeká už 15 let!

Hradečtí zastupitelé zrušili další soutěž na firmu pro stavbu lávky přes Labe u kongresového centra Aldis. Přihlásil se jediný zájemce. Stavbu město připravuje už od roku 2003. Teď bude vypisovat třetí tendr za poslední rok.

S roky odkládanou výstavbou lávky přes Labe u kongresového centra Aldis chtěla současná hradecká koalice začít už na jaře. Do prvního tendru se však v březnu nikdo nepřihlásil. Současný náměstek primátora Jiří Bláha (ODS) za nezájmem stavařů viděl příliš tvrdé kvalifikační podmínky, které nastavilo ještě bývalé vedení města. „Budeme je muset upravit a vypsat nové výběrové řízení,“ slíbil v březnu Bláha a brzy i splnil.

Nemilé překvapení ale zažilo současné vedení města minulý týden. I “jejich“ tendr totiž dopadl neúspěšně. Přihlásila se do něj jediná firma. A tu město nevybralo. Zastupitelé tak soutěž opět zrušili. „Změkčili jsme podmínky s vírou, že se přihlásí více firem. Nevím, jak to mám teď hodnotit. Asi je to trochu špatně,“ vysvětloval na tiskové konferenci po jednání rady města Bláha.

Město tak začíná připravovat soutěž další. Už třetí za poslední rok. A opět tvrdí, že bude zřejmě nutné změkčit požadavky na zhotovitele. „Vypořádat se s tím musíme, neboť ta lávka tam podle všech projektů a požadavků architektů stát musí,“ řekl Bláha. K vybudování lávky se město zavázalo také ve smlouvě s ČSOB, která nedaleko staví své nové centrum.

Zdroj: hradecky.denik.cz

Načítání…