post-title V Hradeckém kraji je naočkováno 55 procent lidí. Na sedmi místech se můžete nechat očkovat bez registrace

V Hradeckém kraji je naočkováno 55 procent lidí. Na sedmi místech se můžete nechat očkovat bez registrace

V Hradeckém kraji je naočkováno 55 procent lidí. Na sedmi místech se můžete nechat očkovat bez registrace

V Hradeckém kraji je naočkováno 55 procent lidí. Na sedmi místech se můžete nechat očkovat bez registrace

V Královéhradeckém kraji má dokončené očkování proti koronaviru téměř 55 procent obyvatel. Pod tímto průměrem jsou Jičín s okolím, oblast Nové Paky nebo Vrchlabí. Naopak nadprůměrná proočkovanost v kraji je v Hradci Králové a okolí, na Náchodsku nebo v oblasti Nového Města nad Metují. V kraji se očkuje proti koronaviru na 11 místech, očkování bez předchozí registrace nabízí v konkrétní časy sedm míst.

„Obecně platí, že nižší proočkovanost obyvatel je v menších obcích, zejména v horských a podhorských oblastech, jako například Vrchlabsko či Novopacko. Z důvodu lepší dostupnosti očkování pro obyvatele takových obcí připravujeme možnost mobilního očkování, kdy by očkovací tým vyrazil do dané lokality a očkoval zájemce přímo na místě,“ řekl mluvčí hejtmanství Dan Lechmann.

Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) je v Královéhradeckém kraji nejvyšší proočkovanost mezi obyvateli velkých měst, tedy mezi sídly s 40 až 100 tisíci obyvateli. V těchto místech má alespoň jednu dávku zhruba 68 procent obyvatel starších 16 let. Naopak nejslabší je to v obcích s počty obyvatel mezi 750 až 2000, kde má jednu dávku zhruba 62 procent lidí, vyplývá z údajů ÚZIS.

První v kraji začala 2. ledna očkovat Fakultní nemocnice Hradec Králové, postupně se přidávala další zdravotnická zařízení. Očkovací centrum FN Hradec Králové překonalo tento týden hranici 150 tisíc podaných dávek vakcíny proti covidu-19 a pokračuje v očkování předem registrovaných zájemců. Podle zástupců hradecké FN očkovací týmy nemocnice denně aplikují stovky dávek. Kolem stovky zájemců denně dostává vakcínu také v očkovacím centru fakultní nemocnice v OC Atrium v centru města, řekli tento týden zástupci FN Hradec Králové. V obou očkovacích centrech zajišťovaných fakultní nemocnicí se očkuje vakcínou firmy Pfizer/Biontech.

Očkovací centrum v Rychnově nad Kněžnou, které zajišťuje mimo areál krajská rychnovská nemocnice, by mělo být v provozu do konce září. „Jeho provoz ale případně prodloužíme, pokud bude velký zájem veřejnosti o očkování,“ řekl Lechmann.

Prvním místem v kraji, kde se mohli zájemci začít nechat očkovat bez předchozí registrace, je poliklinika EDUMED v Jaroměři.

Přehled očkovacích míst bez registrace

Hradec Králové Obchodní dům Atrium, Dukelská třída 1713/7 všední dny 13–18 hodin
Jaroměř Dr. Edvarda Beneše 191, Jaroměř, budova Polikliniky všední dny 14–18 hodin
Náchod Oblastní nemocnice Náchod, Purkyňova 466 všední dny 7–11:30, 12-15:30
Trutnov Oblastní nemocnice Trutnov, Maxima Gorkého 77 19.8.2021 od 14:00 do 17:00 v ambulanci Gynekologie a 26.8 od 14:00 do 17:00 v ambulanci Mikrobiologie
Jičín Oblastní nemocnice Jičín, Bolzanova 512 všední dny 8–11 hodin
Dvůr Králové Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem, Vrchlického 1504 18.8.2021 středa 8–15 hodin
Vrchlabí Nemocnice Vrchlabí, Fügnerova 50 18.8.2021 středa 12–15 hodin

Zdroj: hradecka.drbna.cz

Načítání…