post-title Vznik republiky připomenou v Hradci pamětní lípa, Má vlast či ohňostroj

Vznik republiky připomenou v Hradci pamětní lípa, Má vlast či ohňostroj

Vznik republiky připomenou v Hradci pamětní lípa, Má vlast či ohňostroj

Vznik republiky připomenou v Hradci pamětní lípa, Má vlast či ohňostroj

Poslední říjnový víkend v Hradci Králové bude ve znamení celé řady událostí, které město připravuje ke stému výročí vzniku samostatné Československé republiky.

V předvečer státního svátku zahraje v Aldisu hradecká filharmonie Smetanovu Mou vlast, odpolední program v neděli 28. října na Masarykově náměstí vyvrcholí ohňostrojem z Bílé věže. Ještě před sobotním slavnostní koncertem si hradečtí budou moci připomenout první roky Československé republiky na významných místech města.

V Jiráskových sadech bude od 14 hodin zpřístupněný dřevěný kostelík sv. Mikuláše, jehož rekonstrukce v těchto týdnech vrcholí. Na sobotní odpoledne město připravuje také symbolické zasazení pamětní lípy ke stému výročí republiky. Ta bude stát vedle nového památníku Jana Gayera a dalších padlých legionářů. Slavnostní koncert, na kterém zazní Má vlast Bedřicha Smetany, se uskuteční v předvečer státního svátku v největším hradeckém sále v kongresovém centru Aldis.
Celý víkendový program oslav významného dne v historii Československé republiky vyvrcholí ohňostrojem z Bílé věže, který budou moci lidé sledovat z mnoha míst ve městě v neděli 28. října od 18 hodin.

Zdroj: hradecky.denik.cz

Načítání…