post-title Parkoviště u nemocnice jako odpustek pro CTP

Parkoviště u nemocnice jako odpustek pro CTP

Parkoviště u nemocnice jako odpustek pro CTP

Parkoviště u nemocnice jako odpustek pro CTP

V nové dohodě o narovnání s městem se má společnost CTP zavázat k vybudování parkoviště u fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Parkoviště, které má ještě tento rok vyrůst u Fakultní nemocnice Hradec Králové, zřejmě zaplatí společnost CTP. Pokud tedy zastupitelé na druhý pokus schválí dohodu o narovnání mezi městem Hradec Králové a firmou. Ta by v takovém případě mohla po více než čtyřech letech pokračovat ve stavbě hal u Svinar, které rozestavěla bez stavebního povolení.

Peníze vadily Pirátům
Radní tento týden rozhodli, že na jednání zastupitelstva se dohoda dostane až v květnu. „Základní parametry smlouvy s CTP se s největší pravděpodobností již měnit nebudou,“ oznámil ve středu primátor Alexandr Hrabálek. Že je onen základní parametr dohoda o vybudování parkoviště u nemocnice v hodnotě 15 milionů, potvrdily obě strany sporu. „Půjde o projekt výstavby parkoviště u nemocnice,“ řekl Deníku regionální ředitel CTP Zdeněk Apeltauer. Stejnou informaci potvrdila i náměstkyně Monika Štayrová s tím, že potřeba by byla i cyklostezka v ulici bratří Štefanů – ta ale na rozdíl od parkoviště ještě nemá projektovou dokumentaci. Původní dohodu zastupitelé odmítli na březnovém jednání. Pro bylo jen 15 z nich. Potřeba bylo hlasů 19. Ihned po hlasování se však rozjel kolotoč vyjednávání znovu. Například Piráti avizovali možnost změny názoru za předpokladu, že se CTP místo peněz zaváže k nějaké investici pro město.

Pravděpodobnost, že příští dohoda zastupitelstvem projde, se nynějším krokem zvýšila. Janso však ještě není. Jazýčkem na vahách by mohli být Piráti. Předseda zastupitelského klubu Pavel Vrbický uvedl, že v klubu jsou zastoupeny oba názory. Sám už má ale jasno. „Osobně budu hlasovat pro dohodu,“ řekl Vrbický Deníku. Kolik hlasů Piráti dodají, není jasné, sám však Vrbický podle svých slov nebude. Další dva hlasy by mohli přidat v březnu absentující zastupitelé z hnutí ANO. To by mělo být na květnové hlasování v plné sestavě. Pro HDK a KPH naopak vývoj v jednání prý nic nemění. I v HDK se však podobně jako u KSČM našly v březnu hlasy pro i proti. Jasně pro je pak ODS, proti naopak ZPHZ. Pokud dohoda nakonec projde, měla velká hradecká kauza brzy skončit. „Od CTP máme příslib, že když se dohodneme, stavbu zrealizují ještě letos,“ řekl hradecký primátor.

Zdroj: hradecky.denik.cz

Načítání…