post-title Konec bezplatného parkování v centru Hradce Králové

Konec bezplatného parkování v centru Hradce Králové

Konec bezplatného parkování v centru Hradce Králové

Konec bezplatného parkování v centru Hradce Králové

Skončila doba, kdy se dalo zdarma zaparkovat v centru Hradce Králové. U zimního stadionu již stojí parkovací automat. Ke vstupence na hokej si připravte 20 korun na parkovné.

Léta řidiči spoléhali na to, že jediným bezplatným ostůvkem v centru krajské metropole bylo parkoviště u zimního stadionu. To už neplatí.
V závěru června, po dlouhých měsících jednání a shánění potřebných razítek, osadila firma ISP zdejší plochu parkovacím automatem.

„Parkoviště bude dál veřejně přístupné a nebude omezeno žádnou závorou,“ uvedl manažer společnosti ISP Jiří Holubec s dodatkem, že firma ani město nechystá žádný „provizorní“ režim při hokejových utkáních.

„V okolních lokalitách také při hokeji neplatí žádné výjimky. Navíc při exponovaných kláních je na této ploše zákaz parkování,“ dodal Jiří Holubec.

Zlepšení okolí

Kromě přidání parkovacího automatu čeká na řidiče u zimního stadionu i několikatýdenní uzavření parkoviště. Město chce totiž plochu rekonstruovat. „Chystané úpravy se týkají plochy mezi Jiráskovými sady, Křižíkovou ulicí, třídou ČSA, Komenského ulicí, lávkou přes Orlici a zimním stadionem. Prostor je v současné době velmi nesourodý a jednotlivé funkční plochy jsou nedostatečně řešené a propojené,“ uvedl mluvčí magistrátu Petr Vinklář.

Poslední je Flošna

Návrh spočívá v rekonstrukci stávajících tras a vytvoření tras nových pro snadnější pohyb pěších a cyklistů územím, dojde k obnově částí páteřních cyklostezek a jejich propojení.

Jedinou bezplatnou plochou v širším centru Hradce Králové zůstává parkoviště u koupaliště Flošna.

Zdroj: hradecky.denik.cz

Načítání…