post-title Extraligový hokej v Hradci Králové bude dalších šest let

Extraligový hokej v Hradci Králové bude dalších šest let

Extraligový hokej v Hradci Králové bude dalších šest let

Extraligový hokej v Hradci Králové bude dalších šest let

Extraligový hokej se bude v Hradci Králové hrát dalších šest let.

Zastupitelé města v úterý schválili novou akcionářskou dohodu se společností Mountfield o pokračování partnerství v hokejovém klubu, ve kterém mají po 50 procentech akcií. Město bude platit až 34,6 milionů ročně.

„Již loni jsme si s druhým akcionářem potvrdili, že ve vzájemné spolupráci chceme pokračovat. Výsledkem nejsou jen úspěchy extraligových hokejistů, ale i mládeže. Hokej je v Hradci dnes velmi populární, máme jedny z nejlepších fanoušků v lize,“ řekl primátor města Zdeněk Fink.

Podle nové akcionářské dohody by každý ze smluvních partnerů měl na činnost extraligového klubu každoročně přispět částkou 22,5 milionu korun. „Pro město, které navíc přidá 4,2 milionu korun na mládež a uhradí ztrátu z provozu stadionu do výše 7,9 milionu, jde o obdobné závazky jako v posledních letech. Celkem tak město bude garantovat příspěvek až 34,6 milionu korun ročně,“ vysvětluje Milan Jaroš, náměstek primátora pro oblast školství a sportu. Mountfield bude ještě dávat 420.000 korun na provoz stadionu, který patří městu.

Nová akcionářská dohoda bude platit do léta 2024 a nahradí tak stávající partnerskou smlouvu. Hradecký extraligový hokejový klub za uplynulých pět sezon dosáhl největšího úspěchu v sezoně 2016/17, kdy obsadil třetí místo, v posledním ročníku mužstvo znovu skončilo v semifinále a obsadilo konečné čtvrté místo.

Zdroj: hradeckralove.cz

Načítání…