The Sonatas For Piano & Cello
Vynikající český violoncellista Jiří Bárta uvede 23. dubna 2024 za klavírního doprovodu Terezie Fialové skladby Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů a Ludwiga van Beethovena.
 
Srdečně zveme všechny milovníky klasické hudby na koncert, kde se můžete ponořit do kouzla virtuózního violoncella a romantického klavíru PETROF.
 
Věříme, že společně vytvoříme nezapomenutelnou atmosféru, která osloví každého posluchače. Buďte tento večer s námi a dejte prostor svým smyslům objevit krásy klasické hudby.
 

Vystupující
 
  • Jiří Bárta – violoncello
  • Terezie Fialová – klavír

Jiří Bárta 
Přední český violoncellista, který se do evropské špičky zařadil už počátkem 90. let 20. stoleg, kdy vyhrál významné hudební soutěže (např. v Drážďanech nebo v Los Angeles). Po studiích na HAMU studoval takév Kolíně nad Rýnem u Borise Pergamenščikova. Spolupracuje s Českou filharmonií, Slovenskou filharmonií, Pražskými symfoniky a mnoha zahraničními orchestry. Vystupoval po celé Evropě, v Severní a Jižní Americe, Japonsku, nastředním Východě i v Austrálii. Kromě vystupování na mezinárodních fetivalech a s předními světovými orchestry se také s oblibou věnuje komorním projektům. Ve své diskografii má několik sólových nahrávek pro Supraphon,Hyperion a Animal Music a účinkoval také na nahrávce Magdaleny Kožené pro Deutsche Gramophon. Jiří Bárta je spoluzakladatelem a uměleckým ředitelem Mezinárodního hudebního fesUvalu v Kutné Hoře
 
Terezie Fialová
Klavíristka Terezie Fialová je vyhledávanou komorní partnerkou mnoha předních sólistů. S orchestrem debutovala již jako dvanáctiletá a do svých dvaceti let se věnovala paralelně také hře na housle. Absolventka klavírní hry na pražské HAMU (Ivan Klánský) a komorní hry na Hochschule für Musik und Theater Hamburg (Niklas Schmidt) je laureátkou mezinárodních soutěžív Itálii, Holandsku a Rusku. Zúčastnila se řady mistrovských kurzů, vystupuje na festivalech v České republice i v zahraničí. Terezie Fialová je též členkou komorního souboru Eben trio (s houslistou Romanem Patočkou a violoncellistou Jiřím Bártou).
Začátek:

23. 4. 2024 19:00

Konec:

23. 4. 2024 21:00

Poplatky a lístky

Zdarma

Místo konání akce

Adresa:

-

GPS:

-