Světový den diabetu 2018 – Hradec Králové

Světový den diabetu 2018 – Hradec Králové

Světový den diabetu 2018 – Hradec Králové
  • Srdečně Vás zveme na Světový den diabetu, který se letos uskuteční 13.11. od 11:00-19:00 v obchodním centru Aupark Hradec Králové.
  • Již od roku 1991 si každoročně 14. listopadu po celém světě připomínáme Světový den diabetu (World Diabetes Day) vyhlašovaný Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a Mezinárodní diabetickou federací.
  • 13. listopadu 2018 se k této akci připojí i studenti lékařské fakulty v Hradci Králové, kteří pod hlavičkou studentské neziskové organizace IFMSA CZ organizují osvětovou akci pro veřejnost.
  • Připravujeme pro Vás několik stanovišť, jejichž cílem bude Vás informovat o prevenci, diagnostice, komplikacích a léčbě onemocnění diabetes mellitus neboli cukrovce. Tým vyškolených mediků Vám zdarma změří krevní tlak, procento tuku v těle, obvod pasu, spočítají také různé indexy obezity (např. BMI) nebo popíší základní principy terapie diabetu. Dále Vás seznámíme se základními pravidly zdravé výživy, správnou hygienou chrupu a naučíme se i první pomoc při hypo a hyperglykémii.
  • Myslíme i na děti, které mohou operovat plyšového medvěda a stát se na chvilku lékařem. Máme pro ně připravenou malou hru, při které mohou vyhrát drobné ceny.
  • Celou akci podpoří dětské diakluby Diakamínek z Hradce Králové a Cukříci z Ústí nad Orlicí. Projekt Sladké děti nám představí paní Diana Kutilová, která zároveň přečte z knížky Šípkové Růženky naruby a umožní nám ji zakoupit s podpisem a věnováním. Představí také připravované pokračování nazvané Sladký roky.
  • Prevence je velice důležitá a přitom nás to stojí pouhých pár minut. Neváhejte a přijďte nás 13. listopadu navštívit do OC Aupark, těšíme se na Vás!
Začátek:

13. 11. 2018 11:00

Konec:

13. 11. 2018 11:00

Poplatky a lístky

Najdete na stránkách pořadatele

Místo konání akce

Adresa:

-

GPS:

-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *