Spheres of Strings
Nechte se unést ve sférách filmové, současné i klasické hudby v podání violoncellistky Terezie Kovalové a klavíristy Jana Veselého. V rámci koncertu „Spheres of Strings“ zažijete oficiálně druhé vystoupení tohoto dua, které můžete znát díky jejich společné skladbě Moonlight, či z coverového videoklipu The Show Must Go On (Queen), který vyšel v prosinci 2022.
 
Kombinace strunných nástrojů a pestrých hudebních motivů vás během jednoho večera přenesou do několika sfér zážitků.
 
Večer nabídne pestrou kombinaci autorských skladeb i moderních coverů.
 
Vystupující
 
Terezie Kovalová
 
Terezie Kovalová je nejžádanější violoncellistkou na české hudební scéně. Dlouhodobě hraje se svou kamarádkou Vladivojnou La Chia, s Borisem Carloffem nebo s Davidem Stypkou. Je také součástí smečky kapely Zvíře jménem Podzim a s Adamem Vopičkou tvoří skupinu Calm Season. Úspěšně působí i na zahraniční scéně. S projektem Vivaldianno Michala Dvořáka jezdí hrát po celém světě a v roe 2019 s touto populární multiinstrumentální show vyprodala O2 arénu.
 
V minulosti hrála se symfonickým orchestem Pražské konzervatoře a pod taktovkou Jiřího Bělohlávka zahajovala Pražské jaro. Terezie působí i jako učitelka hudby, zpěvačka a je známá i jako modelka.

Jan Veselý
 
Jan Veselý od sedmi let navštěvuje hudební školu a hru na klavír studuje od roku 2012 pod vedením R. Fričové. Jeho první veřejné vystoupení se uskutečnilo v roce 2005, kdy mu bylo pouhých 8 let a první vlastní celovečerní recitál měl v roce 2012.
 
Spolupracuje mimo jiné se zpěvačkou Celeste Buckingham, s níž natočil videoklip k filmu Láska Na Vlásku. Na začátku roku 2015 napsal svou první studiovou skladbu In Dreams, jeho doposud největším úspěchem je však vydání singlu a videoklipu Better World. Tento videoklip byl představen na mezinárodním festivalu Music China 2015 v Šanghaji. V roce 2020 vydal své debutové album MOOD. Patronkou alba je jednatelka a prezidentka firmy PETROF Zuzana Ceralová Petrofová.


Dress code
Semi Formal

Začátek:

14. 4. 2023 19:00

Konec:

14. 4. 2023 21:00

Poplatky a lístky

Zdarma

Místo konání akce

Adresa:

-

GPS:

-