S válečnou reportérkou o válce (nejen) na Ukrajině

Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravilo sérii benefičních přednášek, jejichž společným tématem bude Ukrajina.  

Přednášky předních odborníků na daná témata přiblíží například dějiny ukrajinské státnosti, dějinné paralely a historické mýty současného válečného konfliktu, představí také přírodu jižní Ukrajiny, ale zaměří se i na fakenews, jejich principy a jejich rozpoznávání.
 
Aktuálně zveme na  přednášku fotografky a reportérky Mgr. Lenky Klicperové: S VÁLEČNOU REPORTÉRKOU O VÁLACE (nejen) NA UKRAJINĚ.

24. 2. 2022 ráno začala ruská invaze na Ukrajinu. Ještě týž den sedla novinářka a fotografka Lenka Klicperová do auta.
Nebyla to její první válka. Konfliktními oblastmi se zabývá od roku 2008. Pracovala v Kongu, Afghánistánu, Somálsku, Iráku, Sýrii nebo Náhorním Karabachu. Tentokrát byla válka tak blízko, že se do ní dalo dojet autem. Přes Lvov se dostala do Žytomyrské oblasti, kde pracovala, jak v ostřelovaném městě, tak ve městech a vesnicích podél frontové linie. Pokračovala pak dále do tehdy téměř liduprázdného Kyjeva. Dokumentovala dopady války na obyčejné Ukrajince, kterým na hlavy začaly dopadat ruské rakety a bomby. Přednáška s besedou přiblíží i konkrétní příběhy. V Malyně zabilo bombardování celou rodinu včetně jednoročních dvojčat. Po ruských útocích zůstává děsivá zkáza. Ale válka má i své hrdiny, lidi, kteří se navzdory nebezpečí odmítají vzdát a snaží se ze všech sil pomoci vyhnat nepřátelské ruské jednotky ze své země. Muže i ženy, kteří neodešli a věří, že nakonec musí zvítězit!
Přijďte si poslechnout vyprávění o dopadech války na obyčejné Ukrajince, o hrdinech i „těch druhých“. Přijďte si popovídat oceňovanou fotografkou, novinářkou a válečnou reportérkou Lenkou Klicperovou.
 
Vstupné dobrovolné do sbírkové pokladničky pro UNICEF.

https://www.muzeumhk.cz/program/kalendar-akci/745/-/s-valecnou-reporterkou-o-valce-nejen-na-ukrajine-prednaska.html

Začátek:

7. 6. 2022 17:00

Konec:

7. 6. 2022 19:00

Poplatky a lístky

Zdarma

Místo konání akce

Adresa:

-

GPS:

-