Moderní město pohledem Labe – komentovaná paroplavba
KAMarádi, 3. a 4. června se uskuteční velmi unikátní komentovka – na moderní město Hradec Králové se totiž podíváme perspektivou Labe! Nebojte, plavky nebudou potřeba, pojedeme PARNÍKEM! Co ale potřebovat budete, je závazná REZERVACE místa na palubě a samozřejmě i palubní lístek.
 
Zajistěte si své místo na barbora@kontrapunkt.cz! Nezapomeňte v e-mailu uvést, o jaký termín máte zájem (sobota 3. nebo neděle 4. června od 14.00).
 
Cena palubního lístku pro jednu osobu je 180 Kč, částku budeme vybírat na místě.
 
Netradiční komentovaná paroplavba přiblíží moderní architekturu Hradce Králové z nové perspektivy. Plavba připomene mosty na Labi, elektrárnu Hučák, zřízení důstojnického parku, významné veřejné i obytné stavby na nábřežích Labe i rozvoj města severním směrem včetně secesních mostů od architekta Františka Sandera, továrny Alfreda Ippena, domnělé trafostanice od Josefa Gočára či dramatický příběh elektrárny se zdymadlem v Předměřicích nad Labem, na jejíž výstavbě se podílel architekt a významný teoretik Pavel Janák.
 
Kapitánem obou komentovaných paroplaveb bude historik umění a odborný garant KAMu Ladislav Zikmund-Lender.
 
Vyplouváme ve 14.00 z kotviště parníků na Smetanově nábřeží (naproti Palace garážím) a naše paroplavba potrvá 60 až 90 minut.
 
Kapacita parníčku je omezená, s rezervací místa na palubě tedy příliš neotálejte, ať vám tato jedinečná komentovka neujede!
 
Na viděnou na kotvišti!
 
www.kam.hradcekralove.cz
www.instagram.com/kam.hradec
www.kontrapunkt.cz
Začátek:

3. 6. 2023 14:00

Konec:

3. 6. 2023 14:00

Poplatky a lístky

Zdarma

Místo konání akce

Adresa:

-

GPS:

-