Jazz Goes to Town: Maniucha & Ksawery; Maja S. K. Ratkje & Stian Westerhus
Intimní konverzace
 
Maniucha & Ksawery

Maniucha Bikont a Ksawery Wójciński tvoří duo, které vlastním originálním způsobem kombinuje jazzovou improvizaci s tradičními písněmi z oblasti bývalého Polska na území současné Ukrajiny.

Ve svých skladbách evokují jaro, svatby, milostné písně, ukolébavky a zasazují je do příběhů mapujících koloběhy přírody a lidského života. Společně vyprávějí příběhy z různých dob a hudebních žánrů, čerpají z mnohaletých cest Maniuchy za ukrajinskými vesnickými zpěváky i z vlastní vzájemné hudební představivosti.

Díky Ceně Polského národního rozhlasu a podpoře fanoušků nahráli své první album s názvem Oj borom, borom v březnu 2017. Maniucha & Ksawery při svých koncertech nejen zpívají a muzicírují, ale také připomínají příběhy a bajky spojené s jejich repertoárem.

Maja S. K. Ratkje & Stian Westerhus
 
Maja S. K. Ratkje & Stian Westerhus jsou dva stěžejní hudebníci norské scény, kteří jsou obvykle spojováni s elektronikou, efektovými pedály, samplery, zesilovači a počítači. V rámci dua ovšem předvádějí svou hudbu pouze akusticky prostřednictvím varhan, houslí, akustické kytary a svých hlasů. Tento výraz v jejich podání asociuje jak Kristianii 19. století, tak salony norských imigrantů na Středozápadě. Při několika příležitostech, kdy se duo v minulosti představilo, byla odezva ohromující. Kritici používají termíny jako „jeden z rozhodně nejsilnějších hudebních momentů roku“. Podmanivý barevný svět zvuků smyčcových a drnkacích strun, měchů, starého dřeva a skřípajících pedálů varhan vás pohltí.

Začátek:

10. 10. 2024 19:00

Konec:

10. 10. 2024 21:00

Poplatky a lístky

Zdarma

Místo konání akce

Adresa:

-

GPS:

-