MACBETH William SHAKESPEARE / Režie: Alessandro Serra

Shakespearův Macbeth s verši přeloženými do sardinštiny a podle původní alžbětinské tradice hraný pouze muži. Nápad se v hlavě mezinárodně uznávaného režiséra a jedné z nejvýznamnějších italských divadelních osobností Alessandra Serry zrodil během přípravy fotografické reportáže, ve které dokumentoval průběh festivalu Autunno. Tento festival “všeho sardinského” probíhá každý víkend po dobu tří měsíců v sardinském regionu Barbagia.
Součástí festivalu je i karnevalové veselí a rej masek.
Temné zvuky kravských zvonců a starobylých nástrojů, zvířecí kůže, rohy, korek. Síla gest a hlasu, neuvěřitelná formální preciznost v tancích a písních. Temné masky a krev. Červené víno. Síly přírody zkrocené člověkem. Sardinský jazyk, který z literárního díla vytváří poezii a píseň. Ale především temná zima. To vše bylo inspirací pro unikátní jevištní zpracování této slavné Shakespearovy hry.
Prázdný jevištní prostor protínají těla herců, která utváří prostor a čas. Intenzita přítomného okamžiku. Kameny, hlína, železo, krev, pózy bojovníků, pozůstatky prastaré nuragské civilizace. Hmota, která nepřenáší významy, ale prvotní síly. Síly, které působí na ty, kdo je přijímají.
Unikátní jevištní zpracování Macbetha v podání Sardegna Teatro v koprodukci s TeatroPersona dostalo několik italských a mezinárodních ocenění. Inscenace, která doslova procestovala celý svět, konečně zavítá i do České republiky.

Začátek:

24. 6. 2022 19:00

Konec:

24. 6. 2022 20:30

Poplatky a lístky

Místo konání akce

Adresa:

Dlouhá 99/9, 50003 Hradec Králové

GPS:

50.2108751, 15.8341596