Louskáček
Divadlo „Royal Classical Ballet“ se vrací do České republiky s nejznámějším vánočním baletem „Louskáček“. A tak se vÅ¡ichni milovníci baletu, tance a klasické hudby mohou opět těšit na jejich další nezapomenutelné vystoupení.
 
Vzhledem k nabitému programu evropského turné však odehrají v České republice pouze jedno představení.
 
Louskáček od Petra Iljiče Čajkovského je druhý nejslavnější balet na světě z hlediska uznání a počtu představení. Poprvé byl představen 18. prosince 1892 v Mariinském Divadle v Petrohradu.
 
Příběh se odehrává na Štědrý večer v domě lékaře Stahlbauma s jeho manželkou a dětmi, dcerou Marií a synem Franzem. Křestní otec Marie, Drosselmeyer, jí přinese dárek, loutku vojáka jménem Louskáček, o kterém jí vypráví krásný příběh.
 
Slavnostní večer končí a hosté se rozcházejí. Marie se vrátí do obývacího pokoje, aby se ještě jednou podívala na Louskáčka, který zůstal pod vánočním stromečkem a najednou se vše začíná měnit. Strom roste as ním se i místnost mění v obrovskou halu. Hračky i Louskáček ožívají a v místnosti se objevují myši v čele s Myším králem. Proti nim stojí odvážný Louskáček s malou armádou vánočních hraček. Marie neopustí svého hrdinu a pomůže mu.
 
Nepromeškejte příležitost prohlédnout si tento nádherný vánoční příběh o Louskáčkovi a Marii v podání skvělých divadelních umělců a tanečníků divadla klasického baletu “Royal Classical Ballet”. Chybět nebudou ani propracované kostýmy a kulisy, které pozvednou umělecký zážitek z představení.
 
Těšíme se na vás.
Začátek:

11. 12. 2024 19:00

Konec:

11. 12. 2024 20:30

Poplatky a lístky

Zdarma

Místo konání akce

Adresa:

Eliščino nábřeží 375/1, 50003 Hradec Králové

GPS:

50.2154869, 15.8290261