Jazz Goes to Town: Dorůžka – ⁠Fischmann – ⁠⁠⁠⁠⁠⁠Novák
Láska ke kořenům
 
Trio kytaristy Davida Dorůžky, flétnisty a zpěváka Roberta Fischmanna a hráče na bicí nástroje a perkuse Martina Nováka představuje hudbu na pomezí world music a jazzu s těžištěm v bohatém odkazu židovských hudebních tradic, tak jak se během mnoha století vyvíjely v různých regionech Evropy i Blízkého východu.
 
Trio vzniklo na sklonku roku 2020 s cílem vytvářet novou hudbu, která by rozvíjela různé židovské hudební tradice. Všichni tři hudebníci se ovšem židovské hudbě věnovali již dříve, například ve spolupráci s izraelským hudebníkem Yairem Dalalem nebo s americkým multiinstrumentalistou Alanem Bernem.
 
Nové seskupení vyniká nebývale originálním pojetím a zvukem opírajícím se jak o nezvyklou instrumentaci, tak o fakt, že i s tradičněji znějícím materiálem hráči pracují s neobyčejnou volností. Snadno se tak přihodí, že liturgické chasidské nápěvy z východní Evropy se potkávají s melodiemi ze středověkého Španělskaa v aškenázských písních v jazyce jidiš můžeme slyšet nádech inspirace newyorskou downtown scénou.
 
Jejich debutové album Gilgul získalo Cenu Anděl v kategorii Jazz za rok 2023 a v Hradci ho doprovodí trojice renomovaných dechařů spolupracujících na albu Gilgul.
Začátek:

8. 10. 2024 19:00

Konec:

8. 10. 2024 20:00

Poplatky a lístky

Zdarma

Místo konání akce

Adresa:

-

GPS:

-