Fašismus: ideologická nálepka nebo politický názor?
Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravilo sérii benefičních přednášek, jejichž společným tématem bude Ukrajina.
 
Přednášky předních odborníků na daná témata přiblíží například dějiny ukrajinské státnosti, dějinné paralely a historické mýty současného válečného konfliktu, představí také přírodu jižní Ukrajiny, ale zaměří se i na fakenews, jejich principy a jejich rozpoznávání.
 
Aktuálně zveme na přednášku historika a politologa PhDr. Jana Květiny, Ph.D. – FAŠISMUS: IDEOLOGICKÁ NÁLEPKA NEBO POLITICKÝ NÁZOR?
 
V posledních letech pozorujeme v českém mediálním prostředí výrazný nárůst užívání slova „fašismus“. I proto jsme svědky paradoxních situací, kdy se tímto pojmem mohou ohánět navzájem zcela znesvářené strany; jako fašista může být označen odpůrce i obhájce protiepidemických opatření, bojovník za ukrajinskou nezávislost či naopak podporovatel ruské agrese. Jak se v tom zorientovat? Je fašismus jen prázdnou nálepkou s cílem zdiskreditovat protivníka, anebo má svůj pevně daný obsah? Jak poznáme, co je a co není fašistické? Možný pohled nastíní přednáška věnovaná historickému rozměru i aktuálnímu propagandistickému využívání koncepce fašismu.
 
Začátek:

14. 6. 2022 17:00

Konec:

14. 6. 2022 19:00

Poplatky a lístky

Zdarma

Místo konání akce

Adresa:

-

GPS:

-