Den prezentace zemědělství a Královéhradecké krajské dožínky
Dožínky jsou symbolickým poděkováním zemědělců Zemi za úrodu a oslavou ukončení žní. V pátek 13. září dožínky nabídnou pod názvem Den prezentace zemědělství žákům MŠ a ZŠ možnost zábavnou formou získat vědomosti o pěstování rostlin, chovu hospodářských zvířat a ochraně přírody. Chybět nebude ani výstava hospodářských zvířat a možnost seznámit se s nejnovější zemědělskou technikou. Veřejnost se pak od odpoledních hodin může těšit na vystoupení hudebních skupin a stánky s občerstvením.
 
Hlavní sobotní dožínkový program 14. září zahrne tradiční výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky, ukázky práce s ovčáckým psem, komentovanou přehlídku skotu, ukázky tradičních řemesel, westernové ježdění, dožínkové tržiště, prezentaci středních odborných škol zaměřených na zemědělskou a veterinární oblast, ukázky výcviku služebních psů Městské policie, pódium místních akčních skupin a samozřejmě stánky královéhradeckých potravinářů a farmářů včetně stánků s občerstvením. Chybět v rámci dožínkového programu nebude vyhlášení oceněných zemědělců, potravinářů a studentů středních odborných škol. Návštěvníci nepřijdou ani o ochutnávky regionálních potravin a k dobré náladě zahrají hudební skupiny na několika pódiích rozprostřených do celého areálu Šimkových sadů.

 

***
Akce je zařazena do cyklu Calendarium regina – souboru prestižních a ojedinělých akcí, často národního či mezinárodního významu. Občanům města i návštěvníkům se tak nabízí možnost navštívit kulturní, sportovní a společenské akce rozmanitého charakteru, které probíhají během celého roku ve městě a jeho blízkém okolí. Další akce z cyklu naleznete na https://www.hradeckralove.org/calendarium-regina/d-50466

Začátek:

13. 9. 2024 0:01

Konec:

13. 9. 2024 22:00

Poplatky a lístky

Zdarma

Místo konání akce

Adresa:

-

GPS:

-