Dějinné paralely a historické mýty v konfliktu na Ukrajině – zkušenost českých dějin
Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravilo sérii benefičních přednášek, jejichž společným tématem bude Ukrajina.
 
Přednášky předních odborníků na daná témata přiblíží například dějiny ukrajinské státnosti, dějinné paralely a historické mýty současného válečného konfliktu, představí také přírodu jižní Ukrajiny, ale zaměří se i na fakenews, jejich principy a jejich rozpoznávání.
 
Aktuálně zveme na přednášku doc. Mgr. Petra Grulicha, Ph.D. – DĚJINNÉ PARALELY A HISTORICKÉ MÝTY V KONFLIKTU NA UKRAJINĚ – ZKUŠENOST ČESKÝCH DĚJIN
 
Česká média a sociální sítě jsou plné různých prohlášení hovořících o fašismu, srovnávajících Rusko či Ukrajinu s Třetí říší. Lze srovnat např. Hitlera s Putinem? Čteme o tom, že dějiny se opakují. Existují v dějinách podobné situace, jako je dnešní válka na Ukrajině? Jaká je a není podoba s roky 1938, 1968, ale také například s rokem 1866? Jak je to s ukrajinskou státností a jejím údajným nacionalistickým charakterem ve srovnání s ostatními národy Evropy? Přednášející je docentem československých dějin v oboru dějin státu a správy na FF UHK a ředitelem MVČ HK.
 
Začátek:

21. 6. 2022 17:00

Konec:

21. 6. 2022 19:00

Poplatky a lístky

Zdarma

Místo konání akce

Adresa:

-

GPS:

-