„…Tvůj věčně Bedřich“ Jitka Čechová & Vladimír Javorský
Staňte se součástí jedinečného hudebně-literárního večera, který se koná u příležitosti 200. výročí narození Bedřicha Smetany a 160. výročí založení společnosti PETROF. Tento výjimečný koncert propojí romantický zvuk klavíru PETROF s uměleckým přednesem, aby nám přiblížil život a dílo jednoho z největších českých skladatelů.
 
Jitka Čechová, uznávaná česká klavíristka, svým mistrovským přednesem, vnitřní silou i citlivostí k tématu dokáže dokonale vystihnout duši Smetanových opusů. Kromě hudby vás čeká i nezapomenutelný literární zážitek. Herec Vladimír Javorský bude číst z deníků a dopisů Bedřicha Smetany, které odhalí nejen jeho umělecký svět, ale i osobní život plný lásky, bolesti a inspirace.
 
Zažijte atmosféru 19. století, společně nahlédneme do intimních zákoutí Smetanova života. Pro lepší poznání mistra bude Vladimír Javorský číst z deníků a dopisů, které skladatelovo životní panoráma dokreslují do mnohdy až syrových detailů: čeká nás vůně piva, půvab tance, dvě manželky, šest dětí, švédské putování i krutá nemoc.
 
Oslavme společně 200 let od narození Bedřicha Smetany a 160 let od vzniku firmy PETROF. Přijďte se nechat inspirovat a užít si nezapomenutelný večer plný hudby a literatury.
 
Vystupující
 
Jitka Čechová – klavír
Vladimír Javorský – umělecký přednes
Začátek:

30. 11. 2024 19:00

Konec:

30. 11. 2024 21:00

Poplatky a lístky

Zdarma

Místo konání akce

Adresa:

-

GPS:

-